BYTOSTNÉ JÁ (5) - OHEŇ

25.11.2019

Oheň. Další živel nás přivádí do sféry myšlení a opět nám přináší mnoho otázek, protože ačkoliv se jedná o jeden princip, odehrává se na dvou úrovních. Na úrovni paměti, jakéhosi fyzického modelu a na vyšší duchovní úrovni, na úrovni symbolů.

Dostáváme se tak opět do světa, který byl zapomenutý a o kterém se ví velice málo. Mnoho lidí chápe myšlení jako jeden systém a předpokládá, že ať přemýšlí, jak přemýšlí, dělají stále to samé. Jenže to není pravda, protože v průběhu života můžeme postupně vytvořit vyšší duchovní princip, který je velmi důležitý v rámci uskutečňování záměru.

Příroda chápe mysl jako soustavu zaznamenaných zkušeností a proto pro ně vytvořila paměťovou buňku. Ta je nosičem informace, bez ohledu na to, o jakou kravinu se jedná. Cokoliv se nám zachce, můžeme zaznamenat v paměti a vesele používat. To je ostatně důvod, proč je svět plný idiotů. Jejich paměť není nic jiného, než dokonalý obraz stupidity a ještě si za míru idiocie rozdávají diplomy.

Je celkem jasné, že lidem, kteří jsou plně vnořeni ve fyzickém myšlení, nic nevysvětlíte. Je to podobné, jako když chcete ukecat kámen, aby se stal veverkou. Výsledek jednoduše nula. Je to proto, že jakákoliv změna postoje představuje změnu uspořádání informací, a to je v rámci fyzické paměti téměř nemožné. Jako když stavíte dům a když jste u střechy, tak zjistíte, že je problém se základy. Buďto zboříte naprosto vše, a nebo se budete tvářit, že je vše krásné a dokonalé. Tedy že být idiot je vlastně společensky významné.

Nad oním fyzickým systémem pak vzniká vyšší úroveň duchovní a ta vyžaduje dokonalé uspořádání principu. Pokud nejste v souladu s podstatou stvoření, jakákoliv duchovní forma se rozpadá a nemáte šanci vytvořit žádný útvar, natož pak myšlenku. Dá se obrazně říci, že duchovní mysl vzniká zformováním dokonalého vzoru, který se naši dávní předci snažili vyjádřit pomocí symbolu. Symbol tedy nebyl nahrazen dokonalejším písmem, ale zanikl, protože člověk doslova zblbnul a přestal duchovní mysl využívat.

Duchovní mysl můžeme chápat jako zformovanou energii a právě ta a pouze ona, nám otevírá bránu tvoření a uskutečňování záměru. Fyzická mysl se projevit nedokáže, protože to není o nic víc, než cihla ve zdi, která postrádá tvořivý aspekt. To byl také důvod, proč se v průběhu dějin vytvářely různé mantry a modlitby, jejichž cílem bylo zachytit a přenést do myšlení dokonalý princip, otevírající bránu k uskutečnění. Přirozeně mluvíme o prastarých modlitbách, nikoliv o současném blábolení věřících.

Tento článek nemá za cíl cokoliv vysvětlit, pouze ukázat, jak málo toho a svém vnitřním světě víme a jak moc nám to následně může v našich životech škodit.

ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU