BYTOSTNÉ JÁ (8) - EGREGOR

25.11.2019

Všechno popsané o živlu ohně se může zdát složité, ale není. V rámci našeho myšlení vznikají tvořivé útvary, ať už náhodně, nebo cíleně a právě ty obsahují tvořivou sílu. My jim nejčastěji říkáme egregor. Tedy trvale působící energetický útvar. Ty působí nejprve v rámci naší duchovní schránky a po naší smrti a jejím rozpadu, se stávají součástí astrálu. Pokud používáme channeling, tak se na různé egregory napojujeme a podle jejich účinku tu více a tu méně, meleme nesmysly.

Prohlédnout tuto hru je velmi složité, protože egregor se může chovat jako přirozená součást našeho myšlení. Může na něj mít jak pozitivní, tak negativní vliv. Někteří sice mluví o přivtělených duších, ale jde o tyto energetické útvary. A tyto energetické útvary k nám nepřicházejí samy od sebe, ale skrze mysl se na ně dokážeme napojit a pak dojde k tomu, že nemáme nejmenší tušení, že to co z nás mluví, a co ovlivňuje naše myšlení, vůbec nejsme my. Oddělení od určitého egregora je základ exorcismu a kdo to jednou zkusil, tak ví, jak obrovskou sílu muže tento útvar vyvinout, pokud je ve spojení s životní energií.

Na naprosto stejném principu, jako se utváří egregor, je stvořena i naše duše, protože i ona využívá paradox a proto tyto dvě skutečnosti mnoho lidí zaměňuje. Ale duše se nepřivtělují. Nikdy. Vždy jde o egrogora a toho je potřeba oddělit. Nebo zrušit, pokud si jej stvoříme sami. Ale protože jsem to sám absolvoval, tak si troufnu tvrdit, že je to takřka nemožné. Je to proto, že egregor v podstatě okamžitě boří vše, co vytváříte a skutečně se ocitáte ve světě naprostého šílenství. Ostatně mnoho lidí zešílí právě vlivem egregora, kterého sami v sobě nevědomky stvoří.

Tento princip byl po dlouhou dobu základem například egyptské magie a není divu, že část principu zaměřenou na mentální ovládání, převzala jak všechna velká náboženství, tak i pozadí současné moci. S různými formami egregorů se setkáváme doslova na každém kroku a logicky si jich nejvíce stahujeme při sledování televize, politiky a tak dále. Proto těm vyspělejším mezi námi, jen při zmínce o tv a politice naskakuje husí kůže. Je to přirozená sebeobrana.

Celý astrál se vlastně zrodil jako zůstatková energie živých bytostí a představuje více či méně jakési smetiště, kde končí vše, co během své existence na zemi vytvoříme. Je docela sranda, když odtud někdo stahuje informace a bere je jako relevantní, protože si neuvědomuje, že egregor plně využívá jeho nevědomou složku, ve které vyvolává přesně ty obrazy, které od něj požadujete. Tedy doslova si hrajete své vlastní kino. Proto je channeling to poslední, čemu můžete věřit.

A tím se opět posouváme dál, k živlu země. Ale to zase až v dalším článku.

ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU