Co je základní lekce naší duchovnosti?

23.01.2020

Mnoho velkých mistrů a guru, těch nejosvícenějších a nejmoudřejších, očekává, že po smrti budou na nebesích oslavováni za svou výjimečnost a strašně se diví, když odejdou na druhou stranu, že ta drobná stařenka ze sousedství, je na mnohem vyšší duchovní úrovni než oni. Že ta žena, která se nikdy nemodlila ani nemeditovala, neměla žádné mystické prožitky, je proti nim duchovní velikán.

Žádný mistr vám totiž neřekne onu nejdůležitější pravdu. Že zákon jsme my. Jsme z něj zrozeni a vše čím jsme, je postaveno na naplnění zákona. Každá nevyhnutelná zkušenost byla vložena do samotného principu našeho života. To je důvod, proč ona stařenka, která se zrodila jako dítě, aby se stala dívkou, pak ženou, matkou a nakonec babičkou, může předběhnout všechny velmistry, protože naplnila každou část svého života. Plně uskutečnila základ své duchovní cesty, kterým je ženství.

Mnoho mistrů kteří dnes lidi vyučují, jsou jen pomatenci, kteří vás svádějí na scestí a marně v nich budete hledat skutečné mužství a ženství. Budou blekotat o mystice, ale že jako bytost nestojí za nic jim je jedno. Vše se snaží přetloukat svou velkolepostí. Ale je to jen faleš, protože tam nahoře vám nic z toho, čím nejste, nebude započteno. A ani v tomto životě. Proto je velmi smutné když se spoléháme, že nám přetvářka pomůže v naší duchovnosti. Jedinou pravou cestou je upřímnost a vědomí, že vše, potřebné ke svému poznání, jsem obdržel už při narození.

V současném světě se mužství a ženství potírá a tím je dokonána zkáza duchovnosti. Jistě že vesmír pro nic takového nemá pochopení a co je nemocné prostě zemře, ale přesto tu jsme my hledající, kteří sní o něčem jiném, než se stát bezpohlavní karikaturou žížal. A právě oslava mužství a ženství, byla v našich slovanských tradicích hluboce zakořeněna. Proto se tudy vydáme i my v článcích na Vláknech stvoření.

Odkaz na článek na facebooku