Jo, tak je to vždycky.

21.01.2020

To je taková ta hláška, kterou rádi používáme, když chceme někoho nasrat. Bohužel v případě politiky se ukazuje, že tomu tak opravdu je. Když se začalo poukazovat na fakt, že sametová revoluce, ani zdaleka nebyla nějaká spontánní akce, ale dlouhodobě připravovaný převrat, mnoho lidí si ťukalo na čelo a dodnes najdeme dost lidí, kteří věří, že se východní blok rozpadl sám od sebe čirou náhodou, díky chartě a Vaškovi. 

Po pár desítkách let, začíná na povrch vyplouvat trochu jiná pravda a bohužel to naše "tak je to vždycky" začíná budit spoustu otázek. Tou hlavní je, proč je tak snadné nás podvést? Proč se necháme zatáhnout do stoky jen proto, že nám někdo naslibuje zlaté z nebe, aniž pro to někdy hne jedním prstem. Je to stejné, jako se sliby o spáse, na kterou miliony lidí stále čekají v domnění, že snad ještě nenastal ten čas.

Ale kdy ten čas nastane? Jedna generace střídá druhou. Lidé umírají a nikdo z nich se žádného zázraku nedočkal. Úplně stejně, jako se nedočkal a nedočká splnění slibů těch, co se vyšplhají nahoru. Je to jako velkovýkrmna prasat. Přijdou, nahrabou si a zmizí s tučným odškodným kdesi v neznámu. Zatímco na druhé straně už čeká fronta na koryta. Pokud máte správné kontakty a sloužíte "dobru", přijdou i peníze, které vás k nějakému tomu pohodlnému křesílku vynesou.

A mezitím pod haldou slibů chcípá národ, čekající na spásu. Prosperita zmizela v montovnách, vězení vystřídala hrozba bezdomovectví, lidé se stěhují do podnájmů, protože na vlastní už si nedokážou vydělat. Údajný stát požírá sám sebe, aby nakonec skončil jako protektorát na ocasu velkoněmecké říše. A tak je to vždycky. Lidé stále čekají.

Na půdě evropského parlamentu se zakazují státní symboly. Už brzo přijde zákaz občanství a tak to půjde dál. Budeme sedět a čekat, jestli se nestane zázrak. Bohužel nestane. Celá ta šaškárna se spásou je stejný nesmysl, jak že bez toho, aby člověk pohnul zadkem, bude líp. Dokud jim dáváme prostor, zavádějí svou agendu a je fakt, že u nás mnohem rychleji, než kdekoliv jinde. Lokajíčci fašistických pohrobků předávají nacistům naši republiku na zlatém podnose a ještě si za rozkradení musíme platit. No to je terno. A kdy nám to dojde? Až pochopíme, že to tak "vždycky" prostě být nemusí.

odkaz na článek na facebooku