O+O č.4

26.05.2020

To je zajímavá otázka, protože ona není o karmě, ale o důvodu, proč jsme tady. Karma je jen důsledek našich chyb, ale ten důvod je duchovní posun. Můžeme to pojmout tak, že se rozhodneme udělat vysokou školu, jenže nás to nebaví, a tak z ní stále utíkáme. A kdykoliv to uděláme, musíme vše zpracovat, pročistit a škola může pokračovat.

Takže to není o karmě, ta je jen druhotný jev našich rozhodnutí a směřuje nás k dosažení zvoleného cíle. Dobře se to vysvětluje na vztazích. Řekněme, že chci nějakou ženu, ale když už toho dosáhnu, tak se chovám trochu jako idiot. Proběhne několik událostí a vztah skončí.

Když se tak stane a zůstanu sám, poté co si zpracuji city, přirozeně na mě nedoléhají žádné problémy a postupně se cítím mnohem lépe, takže si řeknu, že je to super stav, a když jsem spokojený, tak už žádný další vztah nebude. Nebo si řeknu, že to bylo hodně špatné a musím s tím něco udělat. Takže se pokusím v sobě něco změnit, a využít tohoto poznání pro příští vztah. A ten na sto procent přinese nové problémy, které ale už nemusí vést k rozpadu.

Je logické, že to není jen o problémech, ale i o novosti. I když prožijeme tisíce životů, tak se stále otevírají nové a nepoznané skutečnosti. Nové prožitky a nové příběhy a my se tak vlastně stále učíme a děláme stále nové chyby. Pak se o kousek vrátíme, napravíme a pokračujeme. Jestli chtít nebo nechtít aby se toto dělo, si musí zvážit každý sám. V čase mezi životy můžete strávit tisíce a tisíce let, ale jednou pochopíte, že existuje skutečný důvod, proč po určitou dobu patříte jak sem, tak i tam.

ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU