Paradigma času

07.10.2020

Zdá se, že se nám to blíží a lidé se začínají zajímat o dění po nadcházejícím slunovratu. Opět se kolem šíří směsice astrálních povídaček namixovaných ezoterikou. Nic, co by člověk v těchto časech potřeboval. Protože o tomto tématu mluvíme na seminářích a mně se zatím nechce nijak moc pouštět na veřejnost informace, je dobré se připravit, že může docházet k určitým změnám, které ne každý bude dobře snášet. 

Podstatné není to, jaké události to budou, ale co přinesou a do jaké sféry životů nás posunou. Nikdy a nic nepřináší spásu. Takže pokud očekáváte změny, které zlepší samy od sebe váš život, bude to dost problém, protože k tomu nedojde. Co nemáte, nemůžete dostat. Času na práci na sobě bylo více než dost, jenže jak bylo řečeno, lidé budou do poslední chvíle skutečnou duchovní práci na sobě odmítat a to přinese své ovoce. Pro mnohé zatraceně trpké s nějakým tím červem navíc.

Představa, že bude někdo někoho za něco trestat je také scestná. Ve své podstatě si o těchto událostech lidstvo rozhoduje samo v rámci přirozené evoluce. I když budou mnozí tvrdit, že o ničem takovém neví, už dávno nejsme bytosti, které vyučoval Ježíš evangelia. Jsme na mnohem vyšší úrovni, i když si to mnozí vůbec neuvědomují. Existují v materiální sféře s pocitem, že je vše stejné, jako před sto nebo tisíci lety. Jenže není, a právě posun v rámci evoluce si žádá změny, ke kterým bude docházet.

Otázka, jestli by to nemohlo být až za pár let, je celkem nesmyslná, protože jak vidíte kolem sebe, onen posun díky nevědomosti způsobuje, že některým lidem ve vyšším postavení jednoduše hrabe, a to promítají do života nás všech. Pokud by k těmto událostem nedošlo, stav by se nadále zhoršoval. Jenže jak jsem napsal, tyto procesy se neřídí naším přáním, ale kolektivním vědomím a v něm se součet hodnot dostal do bodu, kdy nastanou změny.

Není důvod se jich bát, protože každý dostane to, co si zaslouží. Pokud se mu to nebude líbit, je to jeho problém. To, proč píšu tyto řádky, je spojeno s tím, že se pozvolna bude měnit naše vnímání a je dobré se připravit na možnost, že uvidíte jevy, které budou mimo rámec vaší dosavadní zkušenosti. Berte je s nadhledem a vězte, že tu jsou po dlouhé věky a vy je jen začnete vnímat. A také, že realita není vždy tím, co si myslíme.

Stavy, které budete prožívat, mohou být hodně těžké a pro některé patrně naprosto zoufalé. Otázka, co s tím, má celkem jednoduchou odpověď, a ta zní, uzemnit se. Jestli se budete brouzdat nohama v ledové vodě, nebo si šlehnete frťana, je celkem jedno, ale bude to chtít trochu utlumit vnímavost. A pokud jde o energii, tak je celkem jedno jestli jí budete šetřit nebo ne, protože jak asi chápe každý, kdo se o duchovno zajímá, tak ji ušetřit nejde. Bez ohledu na to, jestli ji vydáváte s námahou, nebo lehkostí, není jí více ani méně. Takže to, že jste unavení, není způsobeno nedostatkem energie, ale fyzickým stavem.

Jak říkám, moc se mi k tomu zatím vyjadřovat nechce a pokud má někdo zájem, může si shánět informace u jiných zdrojů, nebo přijet sem do Rájova.