Příběh jedné noci

24.04.2020

Jedno staré přísloví, na které nikdy nesmíme zapomínat, říká, že kovářova kobyla chodí bosa. Takže, když se pohybujete v duchovnu moc dlouho, přestanete některé velmi důležité signály vnímat.

Kdysi, na začátku mé cesty, jeden z těch průvodců, na mou otázku, jak na to můžu přijít, odpověděl, že všechny odpovědi máme v sobě, jen nemáme tušení, že to jsou odpovědi.

Tenhle článek je tak pro všechny, kterým se to může stát. Včera večer jsem se pohádal s Míšou a jako vždy následovala probdělá noc tisíců otázek a na jejím základě pak vznikl článek o zkušenosti.

Jenže ten příběh začal velmi dávno. V době kdy jsem se rozvedl a také nekonečně dlouho přemýšlel, co se mohlo stát. Můj vztah byl celkem v pohodě a najednou, během několika měsíců, bylo všechno pryč. Až teprve včera v noci mi všechno došlo.

V té době jsem si nějakou dobu hrál na exorcistu a byl kupodivu úspěšný, i přesto že jsem vůbec netušil, co dělám, a také co všechno se může stát a nejen v době, kdy se s dotyčnou poruchou osobnosti perete. Následky se mohou projevit i s odstupem několika měsíců a let. Prostě ta zatracená kobyla.

Ještě před hádkou s Míšou jsem si psal s Ondrou o tom, že je to úplně stejné jako s Alenou a že je všechno pryč a že se to naprosto změnilo, ale vůbec mě nenapadlo, že celý ten problém jsem já a že se táhne od mého rozvodu. A právě tady jsem četl všechny odpovědi a vůbec mě to nenapadlo. Kdybych dával pozor, tak k tomu nemuselo nikdy dojít.

Při té hádce mi Míša řekla, že jsem se naprosto změnil a že se to stalo tak čtrnáct dní před stěhováním a já v té době omarodil. To byla další odpověď. Měl jsem horečky a pomalu se nemohl hýbat a to jsem musel vymalovat, sbalit a odevzdat byt. Byl jsem jako robot, kterému něco vysálo všechny emoce a jedná jen mechanicky.

Ta holka při mém pokusu o vymítání stále moc chtěla, abych se za ní odstěhoval a tak dále. Jako všechny schizofreničky to byla velmi zdatná čarodějka. Já jí napsal, že mám super vztah a nehodlám ani náhodou z manželství odejít, ani ve snu mě nenapadlo, že všechny mé vztahy proklela a že tak každý půjde do kopru. Ano neměl jsem o tom ani nejmenší tušení a můj rozchod s tehdejší manželkou jsem považoval za její problém.

Až teprve v noci, když jsem si asi po sté opakoval, že je to jako tehdy, mi to vše došlo. Že ty energie, pocity a to vše je něco co je ve mě a proto mám pocit, že se to opakuje. Měl jsem odpověď stále na očích. Píšu to pro všechny, kterým by se něco podobného mohlo stát. Věnujte pozornost všemu, o čem přemýšlíte a co vás napadá, můžete objevit opravdu nečekané souvislosti.

ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU