Transformace

02.06.2020

Transformace?

Stále se o ní mluví a je velmi módní, velmi často spojována se změnou paradigmatu na Zemi. Někdo očekává mimozemšťany a někdo jiný třeba sluneční záblesk. Čert ví, co to má vlastně udělat, když to nikdo nechce? Tedy chce, ale vlastně nechce, aby se to stalo. On je to paradox, protože od nějaké události očekáváme, že nám opět navrátí možnost řídit své životy, tedy převzít za ně odpovědnost, jenže právě tu odpovědnost odmítáme a předpokládáme, že někdo, nebo něco, má odpovědnost to udělat za nás. Takže je to vlastně přesně to, co už tu je, protože už teď se rozhoduje o nás bez nás, ale my to chceme vylepšit a nechat to ono rozhodnout nějak jinak.

V čí prospěch, to se taky přesně neví, protože tu máme stovky nejrůznějších sociálních, etnických, ekonomických nebo třeba sexuálních skupin a každá si svůj ráj na Zemi představuje jinak. Každá očekává úplně jiný zázrak. Jiný finančníci, jiný pedofilové, jiný lidé na hraně chudoby a jiný lidé potrestaní za nějaký zločin. Takže takový universální všezázrak na téma Odteď vše dobré. Jenže to má háček.

Jak může někdo vědět, že je pro ten úžasný svět dost dobrý, když o sobě nic neví. Když sám za sebe odmítá převzít odpovědnost. Když nechce rozhodovat sám o svém životě a vůbec netuší, jestli to bude umět? Když stále čeká, jestli to někdo nebo něco udělá za něj. To není jen, že nevíme, co chceme, ale že chceme a nevíme co. Hlavně aby se to stalo. A k čemu nám to bude, taky nikdo neví. Prostě bude lépe.

Naše vnitřní transformace začíná u odpovědnosti. V okamžiku kdy sami za sebe převezmeme odpovědnost a položíme otázku, čeho jsem schopen, a co mi v tom brání? Teprve tehdy si můžeme uvědomit, že to, co děláme, se děje nám samotným. Když jsme zbabělci, svět z nás dělá zbabělce, když jsme lháři, svět z nás dělá lháře. A pak už je jen krok, udělat něco pro to, nebýt tím, co nechci. Protože to je právě ta transformace. Proměna na všech úrovních.

A to, co změní svět, je uvědomění si těchto skutečností a přijetí pravidel, která z nás nebudou dělat to, co nechceme, a na to nikoho nepotřebujeme. Bohužel právě čekání na cosi je to nejhorší, co můžeme udělat, protože pak vítězí ti, kteří nechtějí, aby se kdokoliv změnil.

ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU