Uzemnění

06.02.2020

Je to fakt, že někdy potřebujeme duchovní sféru k rozvinutí a někdy naopak sféru fyzickou, k ukotvení. Proto se čas od času člověk potřebuje uzemnit. Pokud vám někdo bude tvrdit, že na to má vliv strava, tak jednoduše nemá tušení, co blábolí. To, co jíte, spadá do fyzické sféry a buď vám to prospívá, a nebo ne. Takže pokud už musíte, tak více přemýšlejte o zdraví jako takovém a nikoliv o vztahu jídla a duchovna. Přirozeně, že zdravé tělo nám poskytuje dostatek energie pro množství aktivit.

Řekněme, že uzemnit tedy znamená ukotvit. Pokud člověk nezná všechny souvislosti, vysvětluje se to velmi těžko a psát se o tom bude až na našem webu ve Vláknech stvoření. Tady je to jen zjednodušený pohled, takže mě neberte tak úplně za slovo. Pokud vezmeme bod, ve kterém je realita plně projevena, tak muž se bude nacházet více před tímto bodem, tedy v prostoru, který uskutečnění předchází. Naopak žena se bude mnohem více pohybovat za tímto bodem, tedy v prostoru, který za projevením následuje.

To znamená, že mužský princip rád plánuje, navrhuje a nebo řídí. Zatímco ženský raději rozvíjí, zušlechťuje a tak podobně. Muž tedy více méně vychází z principu, který uskutečňuje a velmi často končí ve světě čiré fikce, kdy žije v naprosté iluzi. Ženský princip potřebuje mnohem více věci, které lze uchopit a se kterými již jde pracovat. Zatímco mužský princip snadno ulétává do světa coby kdyby, tak ženský právě tuto sféru dost nesnáší. Místo slibů a iluze potřebují oporu a je fakt, že ze vzduchu chleba neupečeš.

Pokud tedy mluvíme o uzemnění, patří sem jakákoliv fyzická aktivita, ať už je to turistika, sporty, práce na zahradě, nebo třeba háčkování. Stejně tak pokud se chcete pořádně uzemnit, není od věci si pořádně zašukat, pokud tedy tuto možnost máte. Howgh.

ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU